[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Корчма » Українські народні казки » Казки про поганих царів (Казки де чималу роль відіграють злі царі)
Казки про поганих царів
OTAMAN4IKДата: Четвер, 31.05.2012, 12:16 | Сообщение # 1
Файний адмін
Группа: Администраторы
Сообщений: 51
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Сон Герасима

Побудував чоловік дім і уклав у ньомуспати трьох своїх синів. Уклав їх в три кутка и чекає, кому що присниться.

Івану приснилось, що буде він чоботарем, Михайлу - що буде він портним. Питає батько молодшого:

- А що тобі снилось?

- Мені, тату, нічого не снилось.

Як же так, нічого не снилось? Якщо снилосья ти двом, то і тобі мало б приснитися.

А хлопець знову:

- Тату, кажу я вам: нічого мені не снилось.

Тоді тато розізлиувся за синове упрямство і хотів його відправити до чортів. А мама заплакала:

- Чоловіку, не треба до чортів, вони ж його там вб'ють. Відведи його в чорний ліс, якщо повернеться то пробач йому!

Батько так і зробив: повів сина в чорний ліс і лишив його там, а хлопцю було ж то 9 років.

Вибрався він з лісу і дійшов до великої лісної дороги. Сів на придорожний камінь і віддихає.

Їде цар в кареті зі своєю дочкою, якій також було 9 років. Проїжджають поміж хлопця, а дівчинка говорить:

- Тату, візьміть цього хлопчика з нами, мені веселіше буде.

Цар коней зупинив і кличе хлопця:

- Ходи-но сюди, скажи, як тебе звати?

- Мене звуть Герасимом.

- Що ж ти бродиш тут сам?

А хлопець каже:

- Не сказава я свому татові, що мені приснилось і він мене в ліс відвів, і кинув.

- А мені розкажеш, що тобі снилося?

Хлопець каже:

- Як батькові рідному не сказав, так і вам не скажу!

Розгнівався цір:

- Злізай з карети! Не повезу я тебе, якщо не скажеш, що тобі снилося.

А царська дочка просить:

- Татку, не женіть його геть. Не снилось же йому Бог знає що!

Цар відвернувся, сидить злий, мовчить. А коли приїхали додому, хлопчик з царьскою дочкою став грати в різні ігри.

Через три дня царь знову говорить Герасиму:

- Слухай хлопче, скажи мені, в решті-решт, що тобі снилося. А не скажеш, накажу голову відрубати.

- Рубіть мені голову, я нічого не скажу. Якщо рідному батькові не сказав, так і вам не скажу!

А дівчинка це почула і просить царя:

- Татку мій, дорогий, не наказуй йому рубати голову, а накажи замурувати його в стіну. Там він і помре, і гріха тобі не буде.

У царя була одна-єдина дочка, і він її послухав. Покликав камінщика і наказав їм замурувати хлопця в стіну. А коли камінщики стали мурувати Герасима, дівчинка попросила:

- Лишіть для мене "сліпі двері", а для нього стільки місця, щоб він зміг сісти і лягти. Щоб не стояти йому століття.

Камінщики все зробили так як вона просила. І дівчинка стала три рази в день носити Герасиму через "сліпі двері" їжу, годувала і поїла його одинадцять років. І ніхто про це не знав. А на дванадцятий рік поганий цар присилає лист її батьку. Пише Поганин:

"Якщо відгадаєш загадку - будемо жити з тобою в мирі, а не відгадаєш - почну з тобою війну".

І прислав Поганин царю поліровану тростину і велів відгадати, який кінець її корня, а який від верху.
 
Форум » Корчма » Українські народні казки » Казки про поганих царів (Казки де чималу роль відіграють злі царі)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Форма входу
Заробляйте кошти
Міні-чат
Наше опитування
Які казки на Вашу думку цікавіші?
Всего ответов: 48
Підтримайте нас
WMZ(Z282196904607) WMR(R121817642763) WMU(U282661818430)
Статистика
Друзі сайту